Wyróżnienia

Laur Cisowy 2007  
Laur Cisowy jest corocznym, honorowym wyróżnieniem przyznawanym decyzją powołanej przez Burmistrza Nowogardu Kapituły "Lauru Cisowego" za szczególne osiągnięcia oraz zasługi w promowaniu Ziemi Nowogardzkiej. Stanisław Osajda (Laur Cisowy w dziedzinie: gospodarka) – jest właścicielem Przedsiębiorstwa Handlowo-Usługowego, firmy rodzinnej „Eso” od roku 1991, specjalizującej się w sprzedaży artykułów fryzjerskich, kosmetycznych i sprzętu medycznego. Firma pana Stanisława jako pierwsza w Polsce podjęła się produkcji specjalistycznych ubiorów chroniących przed promieniowaniem
elektromagnetycznym tzw. kombinezonów przeciwmikrofalowych dla wojska i dla użytkowników cywilnych. Pan Stanisław zauważył, iż „o szkodliwości promieniowania elektromagnetycznego mówi się za mało, gdyż to niewidoczne zagrożenie”. Nowogardzka firma jest jedynym producentem kombinezonów do pracy w polach elektromagnetycznych nie tylko w Polsce, ale i w Europie Środkowo-Wschodniej. Pan Stanisław jest znanym i uznanym przedsiębiorcą w branży fryzjerskiej. 
Prowadzi hurtownię fryzjerską oraz organizuje cyklicznie szkolenia dla fryzjerów z północno-zachodniej Polski. 
osajda2
     
SUPPLY 2009  
supply I Międzynarodowa Wystawa Techniki i Zaopatrywania Służb Mundurowych
W dniach 16 - 18 czerwca br., w hali widowiskowo – sportowej „Łuczniczka” w Bydgoszczy odbyła się I Międzynarodowa Wystawa Techniki i Zaopatrywania Służb Mundurowych „Supply 2009”, której organizatorem było Stowarzyszenie Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych.
 PHU "ESO STANISŁAW OSAJDA za kombinezon ochronny ESO3 ALEKSANDER otrzymało : Wyróz